kvadratlogo SPISS
ny darkmode logo SPISS
⌘K
Hjem
Nettbutikk
Autismeakademiet
Kurs
Kartlegging
Veiledning
Medlemssider
Gratis fagstoff
SPISS Podcast
Om SPISS
Samarbeid
Priser og betingelser
Blogg
eEksterne bøker
SPISS Podcast

Episode 7: Det må være lov å vise følelsene sine for barna - en samtale med Siw Bjørkås

June 20 · 42 min 12 secs
Show notes

Fra 11. desember, 2024

I denne episoden snakker Torill fra SPISS med Siw Bjørkås fra Mammamestring om det å vise egnefølelser foran barna sine. Er det lov å vise skuffelse, sorg, sinne? Og i tilfelle - hvordan? Dette er et tema Siw fra Mammamestring er opptatt av og gjerne snakker om. Siw har også skrevet en bok om dette, Mamma uten Mas, som du finner her: https://www.mammamestring.no/bok og hun holder også kurs om dette og andre tema knyttet til foreldrerollen / oppdragerrollen: https://www.mammamestring.no/foredrag I tillegg kan du finne Siw på YouTube her: https://www.youtube.com/@mammamestring 

Next episode
Episode 6: Om overgang fra ferie til skole
Kan hende du også liker
ep 4
Episode 4: Samtale med Line Anita Kindholm
Fra 4. Juni, 2020 Torill Fjæran-Granum fra Spiss snakker med Line Anita Kindholm om å fortelle b…
June 20 · 41 min 38 secs
PODCAST bilder ep 12
Episode 12: Samtale med Lisa Grant om å være mor til en gutt med autisme
I denne episoden forteller Lisa Grant om da hun forsto at sønnen har autisme og hvordan rollen som …
November 08 · 37 min 51 secs
ep 2
Episode 2: Hvordan tenker vi om autisme?
Fra 14. februar, 2020 I denne andre episoden snakker vi litt om vårt menneskesyn og hvordan vi t…
June 20 · 54 min 31 secs
Torill alene podcast
Episode 9: Er det flere autister nå?
I denne episoden tar Torill opp det at mange snakker om at det er en drastisk økning av diagnostiserte autister både her i Norge og ellers i verden. Men betyr det at det også faktisk er flere autistiske mennesker nå enn før eller er det andre grunner til at flere blir diagnostiert?
October 08 · 20 min 46 secs
PODCAST bilder Gruppe
Episode 11: Hvordan er det å få en autismediagnose?
I denne episoden snakker Steinar Skomedal fra SPISS med Ida, Emilie og Morten, som har deltatt i en tidligere samtalegruppe for voksne autistiske mennesker, om hvordan de opplevde å få diagnosen autisme.
November 01 · 45 min 54 secs
podcast ep 7
kvadratlogo SPISS
ny darkmode logo SPISS
Org. nr. 933924440
Kundeservice
Vilkår og betingelser
Copyright © 2026 SPISS AS
Amex Diners Discover JCB Mastercard Visa
AmexAmex DinersDiners DiscoverDiscover JCBJCB MastercardMastercard VisaVisa